Obrázky z exotické dovolené v Jižní Americe. Pro tuto cestu jsme si vybrali nabídku CK Adventura, resp. Latintour, což nám ušetřilo spoustu zjišťování, zařizování, starostí a rozhodně jsme byli spokojeni. Během dvou hlavních treků jsme prošli nádherná místa Cordillery Vilcabamba a Cordillery Blanca. V mezidobí jsme stihli Machu Picchu a na závěr Islas Ballestas s Nazcou... Snad jedinou vadou této dovolené bylo, že se mi nepodařilo foťákem nějak rozumě ulovit kolibříka... :) » Cordillera Vilcabamba
Cordillera Vilcabamba se nachází na západ od Cusca a má být součástí centra bývalé Incké říše. Kromě nádherných vysokohorských scenérií jsme zde téměř na každém kroku nacházeli pozůstatky dávné slávy Incké říše. Trasa byla vybrána tak, že jsme prošli např. ruinami Chocquequiaraa, rozsáhlého horského hnízda Inků a žhavého kandidáta na soupeření o velkolepost se známějším Machu Picchu. Trek vede z části po zrekonstruované incké stezce, kterou její stavitelé vyhnali do neuvěřitelných výšek, aby překonali horské sedlo. Vystoupali jsme po ní do 4.500 m.n.m. Celý trek končil nedaleko ruin kultovního místa nyzývaného Yurac Rumi (Bílá skála) s fascinujícím opracovaným kusem skály.» Machu Picchu
Turisticky nejznámější a nejnavštěvovanější incké ruiny v Peru. Nejeďte tam, když jste tak blízko, že... Vlakem jsme se nechali z Cusca dovézt až do zastávky u Machu Picchu a tady zase autobusem až na Machu Picchu, no prostě mastňácká atrakce... Ovšem pohled na toto orlí hnízdo a dojem z něj je naprosto bombastický! Nádherně zachované stavby (které dosvědčují mistrovství v opracování kamene či snad těžko pochopitelnou techniku v jeho zpracování) v nádherném prostředí okolních hor. Inkové museli rozumět myšlence, že tělo je pro lidskou duši (či ducha) malé... Jako jedni z mála turistů jsme vyšplhali na homoli nad Machu Picchu nesoucí názav Huayna Picchu, na jehož svahu se v džungli nachází málo navštěvovaný chrám měsíce.
» Cordillera Blanca
Po osmihodinové cestě autobusem z Limy na sever (a po nehodě) jsme dorazili do vesnice Yungay, odkud jsme podnikli druhý trek a dva jednodenní výlety. Trek vedl opět kouzelnou krajinou a horskými vesničkami, končili jsme ho pod Huascaránem, což je nejvyšší hora rovníkového pásu na zemi (6.768 m.n.m.). Jednodenní výlety byly k laguně Parón a k laguně 69 s nádhernými pohledy na Huascarán. V této části Peru jsme na incké památky nenarazili.

» Nazca a cestou k ní
Protože návštěva Nazcy nebyla součástí oficiálního programu, pobyt v Peru jsme si prodloužili a vydali jsme se do ní autobusem z Limy. Po cestě jsme se stavili v městě Pisco (v okolí se vyrábí stejnojmenná vínovice, mimochodem velmi dobrá!) a navšívili rezervaci Islas Ballestas, kde sídlí obrovské množství ptáků a hejna lachtanů. Lze tu pozorovat i pár (takřka doslova) plameňáků. V okolí Nazky jsme pak navštívili pohřebiště a samozřejmě jsme se proletěli nad záhadnými obrazci. Zajímavé je, že planina s obrazci je posetá vyschlými řečišti a ty obrazce - při pohledu z výšky si opravdu lze těžko představit, jak to mohli udělat, aniž by je někdo navigoval shora..

» Ostatní
Různé foto z Cusca, Limy, jídla apod.

Dále několik » panoramatických foto .